Produktkategorier

Menu

Indkøbskurv
0
Til kassen
Vis Varer pr. side

Værktøj, Kompressorer etc.

Varenr. FL8941071250
Varenr. ØSOM665137C
Varenr. KGK1805130
Varenr. HCR90-E
Varenr. ØSHM-SÆT
Varenr. LU261160105
Varenr. ØSKPT3175
Varenr. ØSKPT14MX
Varenr. KGK4286025
Varenr. KGK1414405
Varenr. KGK1414435
Varenr. KGK4385072
Varenr. KGK4385092
Varenr. KGK1251250
Varenr. RENO450030
Varenr. KGK1500536
Varenr. RENO450043
Varenr. FL30895
Varenr. KGK4286175
Varenr. ØSL100
Varenr. ØSQA231Q
Varenr. ØSNE483
Varenr. ØSNC8226
Varenr. ØSNC4236Q
Varenr. ØSNC4255Q
Varenr. ØSNC4610Q
Varenr. ØSNC6236Q
Varenr. KGK7252230000
Varenr. FL30307
Varenr. FL30304
Varenr. RENO450028
Varenr. RENO450029
Varenr. FL30307-11
Varenr. RENO4001571
Varenr. KGK7250470000
Varenr. KGK4396500
Varenr. LU91400309
Varenr. LU91400044
Varenr. FL30617
Varenr. FL30307-03
Varenr. KGK1809610
Varenr. ØS967K-10
Varenr. ØS967K-5
Varenr. ØS967K-6
Varenr. ØS967K-8
Varenr. KGK1470150
Varenr. KGK1470180
Varenr. HF4203664
1-87 af 87 varer
 
Vis Varer pr. side

Nyheder

2019-01-01

Dansk Teknik & Værktøj ApS er blevet forhandlere af svejsemærket EWM fra Tyskland. EWM er Tysklands største producent af svejsemaskiner og et af de markedsledende mærker i Europa. I Danmark har EWM været kendt i en lang række år – særligt er mærket kendt for sin høje kvalitet, store udvalg og tyske grundighed i dokumentation.

Dansk Teknik & Værktøj ApS er stolte af at have opnået forhandlingen af dette kvalitetsmærke og har allerede etableret et større lager af maskiner – og de første salg.   www.ewm-group.com/en


2018-08-27

Dansk Teknik & Værktøj ApS (DTV) overtager med øjeblikkelig virkning Strandmøllens gasdepot i Nr. Sundby!

DTV driver i dag gasdepot for Strandmøllen A/S i området ca. omfattende Hadsund-Randers-Hobro og området syd for Ålborg. Strandmøllen A/S har nu bedt DTV også overtage depotet i Nr. Sundby beliggende på Kystvejen 66. Depotet i Nr. Sundby servicerer Vendsyssel øst for Fjerritslev og ”Stor-Ålborg området”.

Med denne ekspansion bliver DTV en meget stor regional leverandør af gasser til industrien. Vor virksomhed omfatter i øjeblikket 9 ansatte med mange kompetencer inden for gasser, hydraulik, værktøj, tekniske reservedele, udstyr til fødevarerengøring, værnemidler e.t.c.




2018-07-01


 Dansk Teknik & Værktøj ApS (DTV) har valgt at indgå et forpligtigende samarbejde med Dunlop Hiflex A/S. Samarbejdet fokuserer primært på hydraulik; men også andre produkter er omfattet af samarbejdet. DTV indtræder som officiel Service Partner og kommer dermed til at indgå i et nært handelsforhold til Dunlop Hiflex A/S og dets italienske moderselskab Alfa Gomma. Dunlop Hiflex/Alfa Gomma er kendt verden over for for sit store kvalitetsprogram inden for hydraulikslanger, fittings, nipler, industrislanger e.t.c.




2015-02-01


Dansk Teknik & Værktøj ApS har indgået aftale med Nilfisk-Alto, således vi indtræder som forhandler med særligt fokus på professionelle produkter.




2014-03-01


Dansk Teknik & Værktøj ApS har indgået nyforhandleraftale med F. Engel omkring arbejdsbeklædning.


2013-12-30

Dansk Teknik & Værktøj har med virkning fra 1/11-2013 undergået forandringer i ejerkredsen. Hans Jørgensen har, efter at have været medejer siden forretningens start, valgt at træde ud af forretningen og sælge sin ejerandel til Kirsten & Asger Brorsen. Hans Jørgensen fortsætter i stedet som ansat i selskabet DTV Machinery ApS under Shamrock Holding A/S, Hjørring. Kirsten og Asger Brorsen er dermed 100% ejere af Dansk Teknik & Værktøj ApS.

Ved samme lejlighed har Shamrock Holding A/S, Hjørring overtaget selskabet DTV Machinery ApS – et søsterselskab til Dansk teknik & Værktøj ApS. Kirsten & Asger Brorsen og Dansk Teknik & Værktøj ApS har her efter ingen økonomisk forbindelse til DTV Machinery ApS.



















Kontaktinformation

Dansk Teknik & Værktøj ApS
Kærvangen 7
9560 Hadsund

Tlf. +45  98 58 19 99
Fax +45  98 58 19 77

Email:
salg@dtv-aps.dk


Åbningstider:

Man-torsdag: 7.30-16.30
Fredag: 7.30-15.30

Døgnvagt:

tlf. : 98581999

Medarbejdere:

Direktør
Asger Brorsen
Mob. +45  23969607
Email:
abb@dtv-aps.dk

Økonomi og adm
Kirsten Boje
Mob. +45  23961965
Email:
kbo@dtv-aps.dk

Sou-Chef
Tommy Jørgensen
Mob. +45  21774007
Email:
toj@dtv-aps.dk

Gas Ansvarlig
Chris Bager
Mob. +45  21779198
Email:
cba@dtv-aps.dk

LagerChef
Jan B. Jensen
Mob. +45  41712017
Email:
jbj@dtv-aps.dk

Salg/Lager

Anja Markmann Kristensen

Mob. +45 22514027

Email: amk@dtv-aps.dk

Chauffør
John Laursen
Mob. +45  41712032
Email:
jla@dtv-aps.dk



Gas Depot Aalborg

Depot Bestyrer

Karl-Emil Nedergaard Pedersen

Tlf. +45  98 58 19 99

Mobil. +45 22514012

Mail. kep@dtv-aps.dk


Lager Aalborg

Lukas Gulbæk Pedersen

Mobil. +4529662640



Produktkategorier

Sprog